Logo home mail searsh

сегодня 28.02.2010

RSS-news

Главная

Все новости

Политика

Партийная жизнь

Экономика

Экология

Общество

Культура

Политическое мнение

Фотоархив

Обратная связьНовости Украины:

Новости загрузка новостей...

Экономика:


Чи обирають запоріжці своє?


18.08.2009

Проект "Купуй запорізьке – обирай своє!" був розроблений і втілений у життя ініціативною групою запорізьких підприємців, що взяли за мету популяризацію товарів місцевого та регіонального виробництва. За рахунок підвищення конкурентоспроможності запорізьких товаровиробників розраховували збільшити кількість робочих місць, що є вкрай важливим, особливо під час кризи. Проект був підтриманий Запорізькою обласною радою, і вже у лютому розпочався процес патентування торгової марки "Купуй запорізьке!".


Була розроблена спеціальна емблема руху. Патентування логотипу визначило той факт, що без узгодження з ініціативною групою жоден товаровиробник не має права використовувати товарний знак "Купуй запорізьке!".

Нагадаємо, що до ініціативної групи увійшли голова спілки підприємців "Порада" Ірина Лех, директор ВАТ "Урожай" Олексій Пучков, представник творчої групи "Мастер" Вікторія Чікалова, а також два чиновники: заступник запорізького губернатора Олександр Сін і начальник управління регуляторної політики та підприємництва облдержадміністрації Світлана Кругляк.

На сьогодні клуб "Купуй запорізьке – обирай своє!" пропонує долучатися до руху суб’єктам хазяйнування. На думку членів ініціативної групи, об’єднання під знаком "Купуй запорізьке!" є важливим інструментом, що дозволяє відстоювати реалізацію продуктів місцевих виробників в області.

Обов’язковою умовою є те, що кожен майбутній учасник руху, який працює у сфері послуг, має сплатити членський внесок у розмірі однієї з половиною тисячі гривень. Ця сума одразу починає працювати в інтересах нового члена клубу.

У пакет послуг у рамках акції "Купуй запорізьке – обирай своє!" входять: створення відеоролика для трансляції на телеканалах, розміщення на стендах "Купуй запорізьке – обирай своє!" в магазинах-партнерах (візитки чи листівки) – 2000 шт. строком на 2 місяці, розміщення на сайті www.buy.zp.ua в розділі "послуги", оформлення фірмової атрибутики "Купуй запорізьке – обирай своє!" магазину, кіоска тощо, запрошення на всі заходи клубу, можливість вступу до профільних галузевих комітетів при міській раді.

Також, як зазначено в листі-запрошенні до клубу, вигідною для кожного учасника є та обставина, що консолідація успіхів дозволила використовувати резерви запорізьких мас-медіа в інтересах членів клубу (публікація статей, запрошення до участі в телепередачах, створення поліграфічної продукції тощо).

Першим магазином, учасником проекту "Купуй запорізьке – обирай своє!", став торговельний комплекс "Лік", що на площі Профспілок. Презентація магазину в межах проекту відбулася 14 травня. Адміністрація офіційно заявила, що всіма руками "за" підтримку місцевих товаровиробників і що на їхніх прилавках завжди була, є і буде запорізька продукція.

З часу презентації минуло близько трьох місяців. Галас довкола участі в проекті стих. Про долучення торговельного комплексу до руху свідчать наліпки на вітринах з логотипом "Купуй запорізьке!" і фірмові цінники (також з логотипом). Щоправда, не всі товари місцевого виробництва відмічені цінниками з характерною емблемою. Так, у вітрині з позначкою "Обирай своє!" розташовано багато майонезів різних фірм-виробників, і продукція ТОВ "Дельта" серед них ніяк не позначена. У відділі ж кондитерських виробів цінники "Купуй запорізьке!" прикрашають продукцію всіх без виключення торговельних марок, і тих навіть, що не приєдналися до руху.

У черзі у відділі хлібобулочних виробів молода жінка, майбутня мама, зацікавлено питає продавця: "А що це за зелененькі позначки на товарах? Якась акція?". У відповідь чути: "Ніяка не акція. Просто підтримуємо вітчизняного виробника".

До "підтримки вітчизняного виробника" нещодавно долучився ще один торговельний будинок на Правому березі – "Бородінський". Як зазначила на урочистій презентації, що відбулася 7 серпня, адміністратор ЗАТ "ТК Бородінський" Маргарита Шулєпіна, на прилавках магазину завжди можна знайти якісний і відносно дешевий продукт місцевого виробництва.

Минув тиждень після офіційного долучення комплексу до проекту. Лариса Мєщерєкова, продавець у хлібному відділі, ділиться враженнями: "Це моя особиста думка, але я помітила ажіотаж. Покупців побільшало. Так, дуже добре пішли у продаж крупи. Багато купують булочок "урожаївських" для діток. Але тут ще й ціновий фактор грає роль. Запорізькі вироби дешевші".

В рибному відділі Світлана Тімофєєва, щойно відпустивши покупця зі скумбрією ТМ "Альпіна", долучається до розмови: "Я не знаю, чи це пов’язано з тим, що на початку місяця люди отримують заробітну платню і пенсії, чи з тим, що презентація дійсно справила враження на покупців – але рівень продажу трохи збільшився. Хоча продукція фірм "Альпіна" та "Атлантида" і до цього була популярною. І це незважаючи на те, що, приміром, продукція виробників із Західної України є дешевшою. Але запоріжці знають місцеву продукцію, люблять її і купують".

Отже, головним критерієм, за яким запоріжці обирають продукцію місцевого виробництва, є її якість. На другому місці стоїть чинник вартості продукції. Цінник з емблемою "Купуй запорізьке!" або наліпка "Обирай своє!" грають далеко не першочергове значення. Об’єднання виробників продукції і її поширювачів під спільною емблемою вигідно, найперше, їм самим – для реклами, популяризації своїх товарів, брендів, закладів. Хоча, можливо, деякі городяни, побачивши цей заклик – "Обирай своє!" згадають про патріотизм і своїми покупками зроблять свій внесок у підняття місцевої економіки.

Запорізька січ, 18.08.2009Добавить комментарий > >


Всего комментариев: 0Все новости
26.02.2010
Запорожцев окультурят прямо на улицах

25.02.2010
У ботанічному саду квітують цикламени

25.02.2010
У Запорізькому дитячому ботанічному саду розквітла Клівія

25.02.2010
Губернатором Запорожской области станет Б.Петров?

25.02.2010
Кабмин одобрил новую смету на мосты

25.02.2010
Запорожцам обещают построить каток

25.02.2010
В мае в Запорожье появится еще одна площадь с фонтаном

25.02.2010
Запорізькі суди готують звіти

24.02.2010
Запорожские коммунисты напомнили Януковичу, кому он обязан победой на выборах

23.02.2010
Запорожский депутат стал главой партии

23.02.2010
В Запорожье пройдет SocialMediaCamp

22.02.2010
Права без ограничений!

22.02.2010
У Запорізькому Ботанічному саду пишно цвіте Афіляндра

22.02.2010
Кому война, а кому мать родна…

22.02.2010
Кто будет губернатором Запорожской области?

22.02.2010
Ціни скачуть, люди плачуть!

20.02.2010
Бройде обвинил Шестопалова в попытке уничтожить принадлежащий ему сайт

20.02.2010
В Запорожье начался суд над КальцевымВсе новости

На главную | Все новости | Политика | Экономика | Экология | Общество | Культура | Фотоархив | Обратная связь

Организаторы и участники проекта не несут ответственности за достоверность информации, частично или полностью цитируемой из легальных информационных источников при условии наличия ссылки на них. При полном или частичном использовании авторских материалов
ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на www.politika.zp.ua обязательна

Разработка проекта - студия веб-дизайна ZINET.info (г.Запорожье)
Rambler's Top100 Yandex META-Ukraine TOP.zp.ua Запорожье. Городской портал.

редакция -
Создание сайтов казань смотрите на effect-16.ru.