Logo home mail searsh

сегодня 1.03.2010

RSS-news

Главная

Все новости

Политика

Партийная жизнь

Экономика

Экология

Общество

Культура

Политическое мнение

Фотоархив

Обратная связьНовости Украины:

Новости загрузка новостей...

Политика:


Запорізькі націоналісти відсвяткували день народження Шухевича


02.07.2009

30 червня націоналістичні організації провели в Запоріжжі святкові заходи на честь дня народження лідера УПА Романа Шухевича. Зважаючи на одіозність фігури лідера націоналістичного підпілля, святкування знаменної дати пройшло в атмосфері нервовості і політичних провокацій.


Незважаючи на те, що напередодні члени Запорізького ісполкомe заборонили проводити ходу від бульвару Шевченка до площі Фестивальної та мітинг на честь дня народження Шухевича, о 6 годині вечора націоналісти зібралися на під стінами запорізької мерії та відправилися до площі Фестивальної під вікна Запорізької облдержадміністрації.

У заході брали участь представники правих організацій Запоріжжя - НСНУ, ВО "Свобода", КУН, Братство ОУН-УПА, "Небо". На самому початку ходи на бульварі Шевченка у націоналістів виникли організаційні неприємності, коли міліція, яка охороняла колону, попросила молодих прихильників Шухевича зняти їх традиційні чорні маски, організатори акції підтримали вимогу. Коли маски все ж були зняті, колона рушила у напрямку площі Фестивальної під українськими жовто-синіми і повстанськими червоно-чорними прапорами. Рух проходив під традиційними гаслами "Слава нації - смерть ворогам!", "Україна належить українцям", "Бандера й Шухевич - герої народу, вони воювали за нашу свободу!".

Реакція запоріжців була різною: від осудливого подиву до бурхливого обурення. На площі Фестивальній очікувалось зіткнення з "лівими", однак лише декілька комсомольців на чолі зі своїм лідером, Оленою Семененко, стояли біля готелю "Інтурист" і спостерігали за ходою колони. Трохи пізніше найнеспокійніший з комсомольців спробував зірвати початок мітингу вигуками, але міліція швидко його вгамувала.

З початком офіційної частини святкування натовп націоналістів помітно порідшав. Їх місцеві лідери почали вимовляти промови, присвячені пам\'ятній даті, з виступами відзначилися практично всі праві організації Запоріжжя. Відвідав захід і виступив з промовою і Олег Ткаченко, який став широко відомим в Запоріжжі завдяки своїй боротьбі з Євгеном Червоненко за посаду голови обласної організації "Нашої України".

В цей час група правих активістів розгорнула на краю площі, що примикає до тролейбусної зупинки, транспарант "Досить гаяти час!" та на його тлі розірвала прапор СРСР, після чого почала розбігатися. У відповідь комсомольці підібрали розірваний червоний прапор і намагалися звернути увагу присутніх на павільйон зупинки, де вже з\'явилося графіті з червоно-чорним стягом УПА. Подальші події розвивались без інцидентів, однак показали наявність гостро-полярних поглядів жителів Запоріжжя на постать Шухевича і в цілому на українську історію.

Важко судити на прикладі хоча б цієї ситуації, хто для українців герой, а хто ні. Що з того, що каже сьогодні рупор держави правда, а що - політична гра. Увічнюють не слова, а справи - гарні та людяні. Кожна людина має особисте право на власну точку зору, а також має своє власне уявлення про мораль, порядність, честь та совість - або не має їх взагалі. Останнім часом всі ми мали можливість спостерігати, як руйнуються старі канони і уявлення, як намагаються розвінчати тих, кого вважали за героїв, як шукають винуватців власних помилок. Що та ким зроблено у владі героїчного в сьогоденні? Кого сьогодні влада бажає називати героями - робити героїв з себе або на власний смак та розсуд шукати їх в минулому? Напевно, спроба відновити історичну правду і справедливість не була успішною, оскільки не можна займати п\'єдестали народної поваги, скидаючи в небуття старі ідеали та знецінюючи історичні та культурні здобутки минулого.

Артур Степцов, Політика ЗапоріжжяДобавить комментарий > >


Всего комментариев: 0Все новости
26.02.2010
Запорожцев окультурят прямо на улицах

25.02.2010
У ботанічному саду квітують цикламени

25.02.2010
У Запорізькому дитячому ботанічному саду розквітла Клівія

25.02.2010
Губернатором Запорожской области станет Б.Петров?

25.02.2010
Кабмин одобрил новую смету на мосты

25.02.2010
Запорожцам обещают построить каток

25.02.2010
В мае в Запорожье появится еще одна площадь с фонтаном

25.02.2010
Запорізькі суди готують звіти

24.02.2010
Запорожские коммунисты напомнили Януковичу, кому он обязан победой на выборах

23.02.2010
Запорожский депутат стал главой партии

23.02.2010
В Запорожье пройдет SocialMediaCamp

22.02.2010
Права без ограничений!

22.02.2010
У Запорізькому Ботанічному саду пишно цвіте Афіляндра

22.02.2010
Кому война, а кому мать родна…

22.02.2010
Кто будет губернатором Запорожской области?

22.02.2010
Ціни скачуть, люди плачуть!

20.02.2010
Бройде обвинил Шестопалова в попытке уничтожить принадлежащий ему сайт

20.02.2010
В Запорожье начался суд над КальцевымВсе новости

На главную | Все новости | Политика | Экономика | Экология | Общество | Культура | Фотоархив | Обратная связь

Организаторы и участники проекта не несут ответственности за достоверность информации, частично или полностью цитируемой из легальных информационных источников при условии наличия ссылки на них. При полном или частичном использовании авторских материалов
ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на www.politika.zp.ua обязательна

Разработка проекта - студия веб-дизайна ZINET.info (г.Запорожье)
Rambler's Top100 Yandex META-Ukraine TOP.zp.ua Запорожье. Городской портал.

редакция -